Turnaje v roce 2009

Turnaj Březiny a Zákolany 2009 - Déčko

25.06.2009
Úspěšné starty DÉČKA na volejbalových turnajích smíšených družstev


O slunečném, květnovém víkendu ve dnech 16. – 17. 5.2009 se uskutečnil v Zákolanech u Kladna 23.ročník dvoudenního volejbalového turnaje smíšených družstev. Na tento turnaj bylo pozváno i družstvo „D“ z VK Roudnice n.L.
Tohoto klání příznivců volejbalu se zúčastňujeme již 11 let. Do Zákolan se sjíždí družstva z celých Čech, a tak jsme se těšili nejen ne boje o každý míč, ale i na setkání s kamarády.
Letos se zúčastnilo v naší kategorii 9 družstev. Zápasy jsou rozvrženy do soboty i neděle.
Za VK Roudnice n.L. se zúčastnilo 5 mužů a 3 ženy. Na tomto turnaji jsme obhájili loňské 3.místo.

Další pozvání obdrželo družstvo „D“ VK Roudnice n.L. na turnaj smíšených družstev v Děčíně – Březinách. Toto pozvání jsme velice rádi přijali. Turnaje se v sobotu 20.6.2009 zúčastnili 4muži a 3ženy. Přihlášených 8 týmů bylo rozlosováno do dvou skupin. Počasí nám přálo a tak mohly začít boje o postup do finálových utkání. Svoji skupinu jsme bez větších obtíží vyhráli a rovnou postoupili do finálového boje o 1.místo. Náš soupeř byl celek, který již vyhrál AVL v oblasti Děčín. Po vyrovnaném boji jsme podlehli v tiebreaku 14:16 a obsadili celkové 2.místo.
Družstvo „D“ VK Roudnice n.L. i v letošním roce úspěšně reprezentovalo roudnický volejbal a všem zúčastněným patří poděkování za dosažené výsledky.
Poděkování patří i firmě TOPSOFT JKM spol. s.r.o. Roudnice n.L. za zapůjčení vozidla.


Družstvo „D“
Volejbalový klub Roudnice n.L.

 

VOLEJBAL: Vyhráli muži Hořovic a ženy ČZU Praha

Roudnice n. L. - Muži Hořovic a ženy ČZU Praha zvítězili ve svých kategoriích v letošním Prvním turnaji v roce, který tradičně pořádal Volejbalový klub Roudnice.


12.1.2009 11:38

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Autor: DENÍK/archiv

V ženské kategorii bojovalo o prvenství osm družstev, v mužské pět týmů. Mezi muži musel o pořadí na druhém a třetím místě rozhodnout až poměr bodů, šťastnější byli nakonec borci pořádajícího klubu. Ten se prosadil mezi nejlepší tři i v ženské kategorii, skončil na bronzovém stupínku.

„Po delší době jsme se vrátili do sportovního areálu Pod lipou. Z kapacitních důvodů jsme letos ani neoslovili tolik týmů. Vždyť i tak jsme hráli až do 19 hodin. Pamatuji ročníky, kdy tady bylo kolem třiceti družstev, to by teď zkrátka nešlo. Myslím, že to proběhlo bez problémů. Vydařilo se to jak po sportovní, tak i po společenské stránce,“ pochvaloval si vedoucí volejbalového turnaje Vojtěch Válek.

Pořadí: muži: 1. Hořovice, 2. Roudnice, 3. Albertov, 4. Klášterec, 5. Most. Ženy: 1. ČZU Praha, 2. Děčín, 3. Roudnice, 4. Žižkov, 5. Litoměřice, 6. Klášterec, 7. Ústí n. L., 8. Libochovice. 

 

První turnaj v roce přitahuje volejbalové týmy řadu let

 

 

Roudnice n. L. - Před více než čtyřicítkou let volejbaloví nadšenci z místního VK netušili, že turnaj na Štěpána bude mít své pokračování do současnosti. Ne sice jako Svatoštěpánský, ale jako První turnaj v roce.

15.1.2009 14:10

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Autor: Pavel Šácha

„Tak jsme ho skutečně nazvali,“ vzpomíná jedna z legend roudnického VK Vojta Válek. „Světlo světa opravdu spatřil před čtyřicítkou let.“

Kde jste pro První turnaj v roce vzali inspiraci?
V čase, kdy ve sportovní hale Pod lipou zdomácněli extraligoví volejbalisté z Odolena Vody. Kluci, kteří se trenérovi Evženu Krobovi tehdy nevešli do širšího kádru, se s námi dali do kupy. Slíbili jsme si, že uspořádáme na Štěpána turnaj. A protože jsme slib dodrželi, mohli jsme si připsat v roce 1969 premiérový start.

Netušili jste ovšem, že jste položili základ k dodnes fungující tradici.
Když jsem viděl ten zápal, tak jsem nepochyboval, že turnaj musí přečkat i zlé časy.

Vzpomenete si, kdo startoval v prvním ročníku?
Odolka, Čelákovice, študáci z pražské techniky a my.

Vzhledem k tomu, že si akce získala jméno, chtěli jste samozřejmě pokračovat.
Ano, a protože sportovní hala nebyla přes vánoční svátky v provozu a otevírala se na Silvestra, dohodli jsme se s jejím vedením, že budeme turnaj pořádat první sobotu jako První turnaj v roce.

Který z těch dosud odehraných ročníků byl nejpočetněji obeslaný?
Na přesný rok si už nevzpomenu. Vím jen, že to bylo v osmdesátých letech minulého století. To jsme zaregistrovali 34 přihlášek. Přitom jednotlivé celky nenastupovaly v ledasjakém složení.

Takovou porci celků jste zvládli během jediného víkendu?
Vedle dvou kurtů Pod lipou jsme měli k dispozici tři další v hale u zimáku a po jednom na gymnáziu a 3. ZŠ.

Vzpomenete si na to, kdo tenkrát odvezl vítěznou trofej?
Na vítěze se zapomenout nedá. Byla to totiž skoro kompletní extraligová Chemička Ústí. V jejím dresu se objevili nejlepší smečař Láďa Petlák, Šimek, nahrávač Petr Javůrek a další.

V minulých ročnících se u vás prý představili také mnozí reprezentanti. Kteří?
Až na nepatrné výjimky hráli u nás snad všichni. Vedle jmenovaných dál Zdeněk Kaláb, Míra Nekola, Karel Mojžíš, Lubor Mrklas, Bláha, bratři Koudelkové, Míša Vápenka i jeho sestra, Honza Buman, ale i nahravač VŠ, dnes trenér Zdeněk Pommer, Smolkové a řada jiných.

Bezmála po dvacítce let jste se vrátili letos Pod lípu. Proč?
Centrální kurt tu býval jeden. Dnes tu máme k dispozici díky městu hned tři.

Co dál pozitivně ovlivňuje skutečnost, že turnaj ani náhodou v čase hospodářské recese nekončí?
To, že nikdo nelituje vynaložené prostředky na to, aby si přijel popovídat s klukama a ženskýma z prima party.

Jak moc vám v tomhle ohledu pomáhá to, že turnaj je v kalendáři ČVS prezentován jako jedna ze zajímavých akcí roku?
Nejen po stránce informační víc než moc. Jak ti bývalí, ale i mladší k nám rovněž přijíždějí proto, že po svátcích se s chutí dokonale vyšťaví a pošlou k čertu nějakou tu tisícovku zbytečných kalorií.

Zájemci se vám sami hlásí v předstihu?
Hlásí, děvčata Hance Potočné a chlapi i mně jako hlavnímu organizátorovi, což zvládám s vydatnou pomocí všech ostatních.

Čeho si na akci nejvíc ceníte?
Toho, že nejde pouze o volejbal, ale i o společenskou záležitost. Po předání cen jsme letos poseděli na diskotéce. Nic z toho by nemělo své pokračování, kdybychom nenašli pochopení u basketbalistů a vedení radnice. To nám poskytlo na vybudování tří nových kurtů třicet, vedení Sokola deset a my sami jsme přispěli částkou patnáct tisíc korun – na sítě, lajnování apod. Nic jsme při vymezování těch nových ploch nechtěli šít horkou jehlou. Svěřili jsme tyhle práce odborníkům, kteří tady po srpnových povodních v roce 2002 položili novou palubovku z kvalitního kanadského šindele.

Za rok se sejdete znovu?
Stoprocentně. A v hojnějším zastoupení. Už proto, že na dobré cestě je to, že se vyřeší i problémy s městskou halou u zimního stadionu. Mohli bychom tak vzít v potaz mnohem víc přihlášek potencionálních zájemců.

Dokázali byste se jako organizátoři srovnat třeba i se čtyřicítkou celků?
Když jsme tento úkol zvládli v osmdesátých letech, proč bychom se s ním nevypořádali díky větším zkušenostem v roce 2010?

Autor: Mojmír Strachota

 

Pronájem kurtů

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Nejbližší akce

17.12.2016 11:31
VOLEJBALOVÝ KLUB ROUDNICE NAD LABEM VÁS SRDEČNĚ ZVE NA TRADIČNÍ NOVOROČNÍ TURNAJ! KDY? V sobotu 7. ledna 2017 KDE? Hala BK Real, sportovní areál Pod lipou V KOLIK? Prezence od 9.15, zahájení v 10.00 KDO? Ženy, muži, veteráni 40+ ZA KOLIK? Startovné 800Kč / družstvo Turnajový den...

Aktuality z Roudnice a okolí

14.04.2016 11:50
Zveme všechny přátele turistiky v sobotu 30. dubna 2016 na 37. ročník Jarního putování okolím...
14.04.2016 11:18
V rámci celostátní akce Ukliďme Česko pořádají Vladimír a Dana Skořepovi úklid 16. dubna...
1 | 2 | 3 >>

Kontakt

Volejbalový klub Roudnice nad Labem Volejbalový klub
413 01 Roudnice nad Labem
+420775109162 info@volejbalroudnice.eu