Volejbaloví důchodci dobývají českou extraligu.

31.01.2011 07:29

Volejbaloví důchodci dobývají českou extraligu. Jenže o titulu se nebaví


Jsou překvapením volejbalové extraligy. Na druhém místě stíhají vedoucí České Budějovice a nahlas se o nich začíná mluvit jako o favoritovi na titul. Ale v Benátkách nad Jizerou jako by si stále žili vlastním životem. 
Pavel Řezníček z Benátek nad Jizerou.
Pavel Řezníček z Benátek nad Jizerou.   foto: Slavomír Kubeš, MF DNES

"O titulu nemluvíme, vlastně skoro nemluvíme ani o volejbalu. V kabině je to pořád samá rodina, děti, dovolená. Už nám holt není dvacet," směje se atmosféře v týmu jedna z jeho hlavních opor Pavel Řezníček.

V šatně jste skoro samí třicátníci. Jaká tam je vůbec parta?
Já bych řekl, že dobrá. Nejsou mezi námi velké věkové rozdíly, takže řešíme podobné problémy a máme dost blízké zájmy.

Diskotéky už to asi nebudou, že?
To bývávalo před deseti lety. Dnes je to samá rodina, děti, přítelkyně, dovolené. Na můj vkus se ale málo mluví o volejbalu.

Možná vám to pomáhá, vždyť útočíte na vedoucí příčku.
Asi jo. Je pravda, že každý ví, co je jeho práce, a podle toho k tréninkům a zápasům přistupuje.

V týmu máte i pár mladých hráčů. Mají to mezi vámi hodně těžké?
Řekl bych, že určitě. Je jich tu u nás skutečně málo, takže dostávají jasně najevo, že černá práce je na nich. A když náhodou udělají chybu, každý jim to chce, jako starší a zkušenější, pořádně vysvětlit. Rozhodně jim to nezávidím.

Pavel Řezníček z Benátek nad Jizerou při nahrávce.

Pavel Řezníček z Benátek nad Jizerou při nahrávce.

Není nedostatek mladých problém? S kým budou hrát Benátky za pár let až tu vy nebudete?
Taky se nad tím zarážím. Benátky málo plánují do budoucna a to se jim může stát osudným. Snad se nezačnou starat pozdě, protože my pořád hrát nemůžeme.

Volejbalové osobnosti si myslí, že v play-off vám odejdou síly.
Co byste jim vzkázal?
Rád bych řekl, že nemají pravdu, ale také se toho docela bojím. Zdravotní problémy, výkonnostní výbuch, to jsou věci, kterých se v play-off musíte vyvarovat, jinak jste bez šance.

Jak si užíváte závěr kariéry, kdy dobýváte český volejbal?
Je to zvláštní a pro všechny ty mladé týmy kolem asi dost frustrující.
Dědci z nějaké vesnice je porážejí na plné čáře. Je to legrace. My si ale už jen užíváme takový osobní volejbalový důchod.

Benátky očima reprezentačního kouče

Trenér české reprezentace Jan Svoboda našel tři důvody úspěchu hráčů Benátek

Dva body chybějí volejbalistům Benátek nad Jizerou, aby vládli české extralize. Tým plný třicátníků překvapuje svými výsledky všechny, až na kouče českého volejbalového týmu Jana Svobodu.

Jan Svoboda

Trenér české reprezentace Jan Svoboda

Reprezentační trenér našel tři hlavní důvody jejich úspěchu.

1. Zkušený nahrávač „Logika věci velí, že dobře hrají ti, kteří mají dobrého nahrávače. Benátky mají Řezníčka, který kraluje nad ostatními svou zkušeností. Mládí hráči v ostatních týmech zkrátka zatím nemají šanci.“

2. Omlazená soutěž „Rozšířením ligy se český volejbal hodně omladil. Například já mám v Příbrami hodně náctiletých kluků. Benátky mají kádr plný třicátníků. Zkušenost jim hraje do karet.“

3. Mužstvo založené na přijmu „Jsou skvělí v příjmu, protože mají v sestavě čtyři libera, Němečka, Steffana, Kvasničku a Habadu. A příjem je základ útočné hry,“ má jasno Svoboda.

Anketa volejbalových osobností

Co říkáte na výkony Benátek?

Přemysl Kubala, volejbalista klubu DHL Ostrava: "Upřímně, jejich styl hry se mi příliš nezamlouvá. Teď se hraje jednou týdně, to jim vyhovuje. V play-off je ale čeká několik utkání v krátkém časovém sledu a tam se podle mě ukáže, že mají tým až příliš složený ze starších hráčů. Sám jsem na ně zvědavý."

Michal Sládeček, volejbalista klubu České Budějovice: "Mají parádně poskládaný tým, navíc ho doplnil Petr Habada z Českých Budějovic. Vědí, o co hrají, a skvěle jim to funguje. Navíc jsou dlouho pohromadě. Podle mě klidně mohou hrát o titul. Velkou roli ale bude hrát, zvlášť v jejich případě, zdraví."

Jan Jeslínek, volejbalista klubu Dukla Liberec: "Je pro mě překvapení, že hrají takhle vysoko. Čekal jsem, že se jim bude dařit, ale že takhle moc? To ne. Mančaft mají na první čtyřku, jenže vyřazovací boje jsou úplně jiná soutěž. My v Liberci pravidelně vyhráváme základní část a pak v play-off tradičně vyhoříme."

Petr Zapletal, volejbalista klubu Fatra Ekosolar Zlín: "Když jsem se vracel do Česka, nevěděl jsem sice, jak na tom jaký tým je, ale rozhodně jsem nečekal, že Benátky mohou hrát na špici. Když vidím, jaký volejbal předvádějí, už se nedivím. Zda mají na titul, těžko říct. Záleží zda budou mít v play-off ještě síly."

Jiří Bence, volejbalista klubu Kocouři Vavex Příbram: "Já čekal už loni, že budou hrát na předních místech. Pro mě je tak překvapení, že to přišlo až nyní. Jasně se ukazuje, že mladí na to zatím nemají. Benátky nehrají rychlý, agresivní volejbal, ale hráči nechybují, jsou zkušení a to stačí. Na titul je ale netipuji."

Zdroj: https://volejbal.idnes.cz/volejbalovi-duchodci-dobyvaji-ceskou-extraligu-jenze-o-titulu-se-nebavi-14c-/vol_muzi.asp?c=A110128_104738_vol_muzi_ten

Pronájem kurtů

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Nejbližší akce

17.12.2016 11:31
VOLEJBALOVÝ KLUB ROUDNICE NAD LABEM VÁS SRDEČNĚ ZVE NA TRADIČNÍ NOVOROČNÍ TURNAJ! KDY? V sobotu 7. ledna 2017 KDE? Hala BK Real, sportovní areál Pod lipou V KOLIK? Prezence od 9.15, zahájení v 10.00 KDO? Ženy, muži, veteráni 40+ ZA KOLIK? Startovné 800Kč / družstvo Turnajový den...

Aktuality z Roudnice a okolí

14.04.2016 11:50
Zveme všechny přátele turistiky v sobotu 30. dubna 2016 na 37. ročník Jarního putování okolím...
14.04.2016 11:18
V rámci celostátní akce Ukliďme Česko pořádají Vladimír a Dana Skořepovi úklid 16. dubna...
1 | 2 | 3 >>

Kontakt

Volejbalový klub Roudnice nad Labem Volejbalový klub
413 01 Roudnice nad Labem
+420775109162 info@volejbalroudnice.eu