Největší volejbalový turnaj je tady

29.07.2010 08:32

Volejbalový národ se sejde opět v Dřevěnicích

Autor Jiří Popelka   
 

drevenice 2010Největší volejbalový turnaj je tady. Letos brzy - už 31. července - odstartuje 57. setkání všech milovníků volejbalu a to bez rozdílu věku či výkonnosti.

 

 

V sobotu hned v 8.00 hodin nastoupí dorostenci a dorostenky
(tedy vždy kadetská a juniorská kategorie dohromady) a pořadatelé věří, že počty týmů budou vyšší než v posledních letech. Uspokojilo by je, kdyby to bylo alespoň 45 dohromady. Hned o hodinu později se představí veteráni - tedy borci nad 40 let. Tato divácky velmi oblíbená třída mívá na startu vždy minimálně 16 týmů a jejich sestavy se doslova hemží bývalými reprezentanty či extraligovými borci.
Jakousi předehrou byla měsíc stará "generálka", kdy na slavných dřevěnických kurtech slavili dvojnásobnou padesátku bývalí extraligoví hráči dnes v domácích
barvách  Jirka "Šíma" Šimánek a Láďa "Klampár" Klamrt. Přijeli například Bláha, Malán, Svoboda, Hampacher, Kop, Kovář či Matoušek. Pozdě na hru ale včas na posezení dorazili Kaláb a Ruckensteiner, na kole po operaci dorazil až Berouna "Tapír" Melichar.

Ale zpět : V 11.00 zahájí volejbalová elita, ta se může přihlašovat ještě několik dní, takže soupis týmů ještě není kompletní, ale : Pořadatelé si při finále antukové ligy na Pecce vyjednali start některých atraktivních týmů - vítěze Lhoty pod Libčany (Holubec, Štokr, Boula), tradičních účastníků Humrů Perštejn (Škach, Popelka, Král), přihlásil se i Vievolley (Jakub Novotný, Pláteník, Cerha, Burrow). Přijede i loňský vítěz z Benátek n. J, dva týmy z Českých Budějovic, Příbram či slovenské Malacky. Tato třída se hraje dva dny a finálový zápas se bude hrát v neděli ve 14.30 hodin za přítomnosti televizních kamer.


V neděli 1. srpna se zapojí i muži I. a II. ligy, tady se představí  i domácí tým Dřevěnice, a ženy ve společné soutěži pro extraligu, I. a II.ligu, což bývá divácky rovněž atraktivní soutěž.
S pravděpodobností blížící se jistotě finále mužské elity opět navštíví president republiky Václav Klaus, zástupce hejtmana Královéhradeckého kraje Josef Táborský, nový předseda ČVS Zdeněk Haník, který bude zároveň i spolukomentovat televizní přenos. Zváni jsou i místní senátor Jiří Liška, poslanci Hana Orgoníková a Josef Cogan, předseda ČOV Milan Jirásek. A samozřejmě i další regionální politici či představitelé sponzorů.


O týden později se ve Dřevěnici rozjede ta pravá volejbalová pouť. V sobotu se představí muži krajských a městských přeborů a soutěží a ženy krajských, městských a okresních soutěží + neregistrované. 57. Volejbalová Dřevěnice pak, vyvrcholí v neděli 8. srpna soutěží mužů ve volném kategorii a  v tradičně nejvíce obsazené kategorii mixů (4 muži a 2 ženy).


Pořadatelé letos kompletně přestavěli první dva kurty, upravili ostatní a také renovovali osvětlení čtyř nejvytížěnějších kurtů, jsou tedy připraveni. jen toufají že tropická vedra se změní pouze na ta normální !

A co je nejdůležitější - oipravdu se těší na všechny účastníky ! Občerstvení i další péče bude opět jistě nadstandartní ...

Václav Nidrle, TJ Sokol Dřevěnice

Pronájem kurtů

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Nejbližší akce

17.12.2016 11:31
VOLEJBALOVÝ KLUB ROUDNICE NAD LABEM VÁS SRDEČNĚ ZVE NA TRADIČNÍ NOVOROČNÍ TURNAJ! KDY? V sobotu 7. ledna 2017 KDE? Hala BK Real, sportovní areál Pod lipou V KOLIK? Prezence od 9.15, zahájení v 10.00 KDO? Ženy, muži, veteráni 40+ ZA KOLIK? Startovné 800Kč / družstvo Turnajový den...

Aktuality z Roudnice a okolí

14.04.2016 11:50
Zveme všechny přátele turistiky v sobotu 30. dubna 2016 na 37. ročník Jarního putování okolím...
14.04.2016 11:18
V rámci celostátní akce Ukliďme Česko pořádají Vladimír a Dana Skořepovi úklid 16. dubna...
1 | 2 | 3 >>

Kontakt

Volejbalový klub Roudnice nad Labem Volejbalový klub
413 01 Roudnice nad Labem
+420775109162 info@volejbalroudnice.eu