Mistrovství ČR veteránů

21.04.2010 06:44

Mistrovství ČR veteránů vyhráli suverénně Čtveráci

Autor Lubomír Vašina     
ctveraci 2010Už rekordní počet družstev a kvalita zápasů v kvalifikačních skupinách předznamenávala to, že letošní 16. ročník M-ČR bude jeden z nejkvalitnějších v historii. Finálový turnaj tuto domněnku jednoznačně potvrdil. 
 
 

Dvanáct družstev bylo rozděleno podle předem daného klíče pro nasazení do tří čtyřčlenných skupin. V pátek ve dvanáct hodin se rozjeli naplno zápasy ve skupinách, které se hráli na dva vítězné sety. K dispozici byli tři kurty v Choceňské volejbalové hala na ZŠ  Sv.Čecha a hala VK Choceň. Souběžně s finálovým turnajem mužů byl v 17:00 hodin zahájen za účasti šesti družstev i turnaj žen. Zápasy ve skupinách byly vyrovnané, ale klíč dalšího postupu dával šanci deseti družstvům z dvanácti hrát v neděli ještě o mistrovský titul. V každém družstvu byly oporami bývalý volejbalový reprezentanti nebo extraligový hráči. Tak obrovskou koncentraci vynikajících hráčů můžeme snad jen vidět v létě na antukové lize. Posuďte sami kdo se objevoval po dva hrací dny pod vysokou sítí v Chocni. Nekola, Hadrava, Beneš, Svoboda, Fortuník, Knoflíček, Karabec, Kop, Dvořák, Emmer, Melichar, Dosoudil, Jokl, Pelikán, Bláha, Chajda, Zedník, Kvapil, Bok, Galis, Lehnert, Kapička, Hamza, Ševců, Koza, Muller, Melichar, Stejskal a velká řada dalších vynikajících hráčů.
                             
Vítězem skupin se stala podle papírových předpokladů družstva Čtveráci-Aero Odolena Voda, TJ Sokol Letovice a VSK Rybárny Staré Město. Nejsuvérénějším výsledkem vyhrálo ve skupině „A“, družstvo Čtveráků, když neprohrálo ani jeden set, druzí byli Borci z Ostravy, na třetím místě Olomouc a na místě čtvrtém NF Praha. Skupina „B“, byla naopak nejvyrovnanější a hráli se v ní i nejvyrovnanější zápasy. Tady na  prvním místě skončili Letovice, na druhém České Budějovice, na třetím Semilští veteráni a na místě čtvrtém Litvínov. Ve skupině „C“ vyhrálo družstvo ze Starého Města, na druhém  místě skončila Opava, na třetím místě Hořovice a čtvrtém favorit skupiny družstvo Podkrkonoší. Zápasy ve skupinách skončily před devatenáctou hodinou a hala patřila ještě na dvě hodiny turnaji žen, které dohrávali také svoje zápasy ve skupinách.
 
predavaní cen 

Tak jako v loňském roce byl hotel Peliny, kde byla ubytována převážná část volejbalových družstev středem večerního posezení a zábavy. V mnoha případech se viděli někteří kamarádi po několika letech poprvé a tak nemusím vůbec říkat, že u stolů bylo mnoho zábavy, povídání, vzpomínání. Vzduchem létali neskutečné historky a vzpomínky. Díky turnaji žen a jejich přítomnosti na veteránském gala večeru byl taneční parket v plné pernamenci, stejně tak, i blízký plně vybavený bar. Ale všechno jednou končí a zodpovědnost z nedělních zápasů vyhnala převážnou část volejbalistů na kutě.

Nedělní program začal v devět hodin prvními zápasy hranými jako K.O. systém. Jako první dohráli a šli do sprch Semilští veteráni s Hořovicemi. V tomto čase si všichni přítomní připomněli tragédii, která se stala Polským státníkům u města Smolensk a uctili tak jejich památku.                                    

Všechna družstva, která byla do těchto zápasů favorizována (po sobotních výkonech) postoupila a semifinálové dvojice vypadaly takto: Čtveráci – České Budějovice a Staré Město – Letovice. Žádné překvapení se nekonalo ani v těchto zápasech a do finálového duelu o Mistra České republiky ve volejbale veteránů nad 40 let se probojovala zaslouženě družstva VSK Rybárny Staré Město a Čtveráci Aero Odolena Voda. V utkání o 3. místo zvítězil po urputné bitvě až v tie-breaku (15:13) zkušenější celek z VK Jihostroje České Budějovice nad TJ Sokol Letovice.

A bylo tady očekávané finále, které se hrálo na centrálním kurtě. Ve dvě hodiny zahájili zkušení extraligový rozhodčí Radka Koldínská a Kamil Renčin zápas mezi posledními mistry České republiky veteránů Čtveráků (obhájci loňského prvenství) a Starého Města (mistry z roku 2008). První set byl jednoznačně v režii loňských obhájců, když na síti se prosazovali především oba smečaři Milan Hadrava a Petr Galis. Ve druhém setu se hra vyrovnala a k výbornému výkonu Petra Karabce v dresu Starého Města se přidali i ostatní jeho spoluhráči smečaři Béďa Dosoudil a Pavel Chmela a hru skvěle dirigoval Pavel Chajda. Čtveráci si v tuto chvíli sáhli na dno svých sil, ale nakonec vyhrála větší sehranost a vyrovnanost týmu. V poli na liberu se blýskl výbornými zákroky Honza Svoboda, na nahrávce přesvědčivě a přesně rozdával míče Milan Fortuník, Martin Kop přihrával jako z partesu a na blokařskou legenda „dědka“ Bláhu byl opět spoleh. Netradičně se objevil na druhém bloku Michal Nekola, kterého zastihl celý turnaj ve výborné formě. Nakonec po setech 25:15 a 25:23 zvítězilo družstvo Čtveráků.

Konečné výsledky
1. MÍSTO - ČTVERÁCI AERO ODOLENA VODA (M.Fortuník, P.Bláha, M.Nekola, P.Galis, J.Svoboda, M.Hadrava, P.Kop, J.Cihlář, P.Brátka, V.Hec, J.Melichar, Vl.Bednář – trenér, kustod,vedoucí družstva)
2.MÍSTO - VSK RYBÁRNY STARÉ MĚSTO
3.MÍSTO - VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE
4.MÍSTO - TJ SOKOL LETOVICE
5.MÍSTO - VK LITVÍNOV    
6.MÍSTO - RAYFILM OPAVA
7.MÍSTO - BORCI Z OSTRAVY
8.MÍSTO - PODKRKONOŠÍ  
9.MÍSTO - TJ SPARTAK HOŘOVICE
10.MÍSTO - SEMILŠTÍ VETERÁNI
11.MÍSTO - NEMILOSRDNÁ FRONTA PRAHA
12.MÍSTO - TJ HODOLANY OLOMOUC
Jako každým rokem bylo vyhlášení i individuálních výkonů a předány ceny nejlepším hráčům.
Nejlepší hráči finálového turnaje Mistrovství České republiky veteránů nad 40 let:
PETR GALIS - ČTVERÁCI AERO ODOLENA VODA
MILAN FORTUNÍK - ČTVERÁCI AERO ODOLENA VODA       
PETR KARABEC - VSK RYBÁRNY STARÉ MĚSTO
MICHAL NEKOLA - ČTVERÁCI AERO ODOLENA VODA
 
ctveraci mistri veterani 2010

Závěrečné pořadí turnaje žen: 
1.místo - Opava , 2.místo - Choceň, 3.místo - Žacléř, 4.místo - Náchod, 5.místo - Slatiňany, 6.místo - Ústí nad Orlicí

Závěrečné předání cen bylo příjemným završením dvou hracích dnů. Ceny, medaile, diplomy, věcné ceny a velký putovní pohár pro „MISTRA“ předával ředitel a hlavní organizátor M-ČR veteránů nad 40 let Lubomír Vašina. Poděkoval rozhodčím R.Koldínské, P.Švomovi, K.Renčínovi, p.Kučerovi, M.Kostkovi a J.Motlovi za jejich přístup a vedení zápasů a samozřejmě vyzdvihl všechny, kteří se na této povedené akci podíleli. Poděkování zaznělo firmě Gala a.s.  p. B.Vičarovi a vedení za materiální a finanční podporu, stejně tak Českému volejbalovému svazu v čele s předsedou p.A.Léblem a firmě CITYMEDIA vedenou p.M.Vodičkou.

Pronájem kurtů

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Nejbližší akce

17.12.2016 11:31
VOLEJBALOVÝ KLUB ROUDNICE NAD LABEM VÁS SRDEČNĚ ZVE NA TRADIČNÍ NOVOROČNÍ TURNAJ! KDY? V sobotu 7. ledna 2017 KDE? Hala BK Real, sportovní areál Pod lipou V KOLIK? Prezence od 9.15, zahájení v 10.00 KDO? Ženy, muži, veteráni 40+ ZA KOLIK? Startovné 800Kč / družstvo Turnajový den...

Aktuality z Roudnice a okolí

14.04.2016 11:50
Zveme všechny přátele turistiky v sobotu 30. dubna 2016 na 37. ročník Jarního putování okolím...
14.04.2016 11:18
V rámci celostátní akce Ukliďme Česko pořádají Vladimír a Dana Skořepovi úklid 16. dubna...
1 | 2 | 3 >>

Kontakt

Volejbalový klub Roudnice nad Labem Volejbalový klub
413 01 Roudnice nad Labem
+420775109162 info@volejbalroudnice.eu