Liberec teď fyzicky odpadne, tvrdí kladenský volejbalista Skladaný

01.05.2010 14:15

Liberec teď fyzicky odpadne, tvrdí kladenský volejbalista Skladaný

 
Braňo Skladaný diktoval tempo hry svého týmu. Neúnavně se nabízel, povzbuzoval spoluhráče, a když šlo do tuhého, klidně je i hlasitě okřikl. I díky němu se tak Kladno ujalo ve finálové sérii volejbalové extraligy proti Liberci vedení 2:1 na zápasy. 
 

Liberecký Tomáš Kotrch útočí přes blok kladenského Skladaného.

foto: Ota Bartovský,  MF DNES

Liberecký Tomáš Kotrch útočí přes blok kladenského Skladaného.

Dnes jste dokázali porazit Liberec 3:1 na sety. Co rozhodlo o vašem vítězství?
Zní to už jako klišé, ale byly to koncovky setů. My v nich měli dvakrát štěstí a díky tomu jsme vyhráli. Nutno ale říci, že jsme tomu štěstí šli naproti, protože jsme každý míč dohrávali až do konce. Dnes jsme bojovali jako tým.

Několikrát se stalo, že jeden tým odskočil o více bodů, ale o náskok rychle přišel. Čím to?
Tohle všechno je o hlavě každého hráče. Oni přestali hrát v první sadě, my v té třetí. Je to špatné, ale holt oba týmy hrají na doraz a stačí malé zaváhání a na koni je rázem druhý mančaft. Navíc si myslím, že se utkání vůbec nevydařilo našemu Böhmovi. Naopak skvěle servíroval liberecký Vencovský. S jeho servisem jsme měli velké problémy.

V závěrečném setu, když se na vás Liberec čtyřbodovou šňůrou dotáhl, jste něco hlasitě vysvětloval spoluhráčům. Prozradíte co?
Viděl jsem, že se kluci bojí dát přihrávku. Skutečně měli strach, tak jsem jim říkal, že můžou být v klidu, že vedeme. To soupeř se v takové chvíli musí bát a my toho využít.

Jenže dnes to bylo jako na houpačce. Jakoby si hráči přes síť místo míče přehazovali strach.
Přesně tak. Například my jsme skvělým servisem odskočili na pět bodů, ale potom v hlavě povolíme, bojíme se a snad si i myslíme, že to přijde samo. Jenže tohle je finále, nikdo se jen tak nevzdá a už vůbec ne Liberec. Oni sem přijeli vyhrát jeden zápas a zatím si půjdou i zítra. Pro nás je jediným úkolem, udržet koncentraci.

V domácím prostředí máte v letošním play-off stoprocentní bilanci, šest zápasu šest výher. Je pro vás tahle hala skutečnou pevností?
Skutečně se nám tu hraje výborně. Diváci chodí, fandí nám a často nás k vítězství dotlačí sami. Dneska jsme se jim odvděčili vítězstvím, tak snad přijdou i zítra.

A jak reagujete na připomínky typu, že máte v hale nízký strop, což je vaše velká výhoda?
Řeknu to takhle, já jsem zvyklý už do kadetů hrát v nízké hale. V podstatě bychom mohli pro změnu my říkat, že nám nevyhovuje vysoká hala, ale proč, když jsme v Liberci vyhráli. Podle mě to jsou jen výmluvy.

Jak moc vás tohle vítězství psychicky dostane před Liberec?
Určitě hodně, ale i fyzicky na tom budeme lépe. Podle mě oni odpadnou, dojdou jim síly. Především Pešl s Jeslínkem jsou starší hráči a budou mít problémy.

Dnes jste hodně přihrávek adresoval Honzovi Svobodovi a on jich většinou jistě využíval. Co říkáte na jeho formu?
Ta je úžasná. Honza hraje výborně. V play-off je to náš nejlepší hráč. V rozhodujících momentech víme, že se na něj můžeme spolehnout. Je silný, dokáže rozhodovat zápasy. Dnes také bylo důležité, že se chytil Karel Linz. V prvních dvou zápasech byl hrozný, ale dnes to byla paráda.

Pronájem kurtů

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Nejbližší akce

17.12.2016 11:31
VOLEJBALOVÝ KLUB ROUDNICE NAD LABEM VÁS SRDEČNĚ ZVE NA TRADIČNÍ NOVOROČNÍ TURNAJ! KDY? V sobotu 7. ledna 2017 KDE? Hala BK Real, sportovní areál Pod lipou V KOLIK? Prezence od 9.15, zahájení v 10.00 KDO? Ženy, muži, veteráni 40+ ZA KOLIK? Startovné 800Kč / družstvo Turnajový den...

Aktuality z Roudnice a okolí

14.04.2016 11:50
Zveme všechny přátele turistiky v sobotu 30. dubna 2016 na 37. ročník Jarního putování okolím...
14.04.2016 11:18
V rámci celostátní akce Ukliďme Česko pořádají Vladimír a Dana Skořepovi úklid 16. dubna...
1 | 2 | 3 >>

Kontakt

Volejbalový klub Roudnice nad Labem Volejbalový klub
413 01 Roudnice nad Labem
+420775109162 info@volejbalroudnice.eu