Kladno zvládlo tie-break, je krůček od titulu!

02.05.2010 09:15

 

     
skladany kladnoVolejbalisté Kladna zvládli sobotní nervy drásající bitvu s Duklou Liberec, vyhráli nejtěsnějším poměrem 3:2, v sérii vedou 3:1 a jsou jediný vítězný duel od zisku titulu mistra ČR.
 
 
Zápas byl úžasnou podívanou, zatím nejlepší v celé sérii.

Kladno opět hůř začalo, v první sadě prohrávalo 19:21, ale pak se hosté nepochopitelně položili a domácí uhráli šest bodů za sebou. To samé se jim ale nepovedlo v setu druhém a soupeř bojující mnohem víc než v pátek vyrovnal. "První set byl hodně podstatný. Pořád jsme vedli, ale pak nezvládli jedno postavení, jednu rotaci. Nedokáži to ničím vysvětlit a je to škoda, protože pak jsme hráli dobře a s vedením 2:0 by se nám lépe dýchalo," žehral kouč hostů Milan Nekola.

Následující dvě dějství byla hodně podobná. Ve třetím od prvního míče kralovalo Kladno a s luxusním náskokem ho uhájilo. To samé následně předvedl Liberec a dovedl duel do tie-breaku.

Ten nabídl krásnou podívanou, hlavně pro domácí diváky, kteří halu na Sletišti nacpali k prasknutí. vše odstartoval Fokt přímým bodem z podání, vzápětí přidal blok Böhm a dvoubodový náskok domácí ještě navyšovali, když vzorově blokovali a v útoku se nahrávač Skladaný opět mohl spolehnout na svou největší útočnou hvězdu - Jana Svobodu. Zkušený univerzál uhrál šest z posledních sedmi míčů domácích a přes závěrečné vzedmutí  Dukly mohlo Kladno slavit třetí bod ve finálové sérii.

"Do tie-breaku vstoupili domácí lépe, dostali křídla a vezli se na vlně. Je to i trochu o štěstí a my ho neměli. Prostě byli lepší,“ uznal kouč hostů Milan Nekola, podle něhož jeho celek nemá žádnou hvězdu, proto musí hrát jako kolektiv. „Oni hvězdy mají, Svobodu či Skladaného a hlavně jsou dva tři roky spolu. Jakmile mají dobře přihráno, jsou lepší. V Liberci se navíc dost mění nahrávači, což je dost podstatná věc,“ mrzelo Milana Nekolu, ovšem sérii zdaleka předčasně vzdát nemíní.

Domácí Jindřich Licek doslova zářil. Ví, jak je jeho parta blízko titulu. "Vítězství v tie-breaku těší víc než když to je tři nula. Mělo to adrenalin, napětí, prostě vše, co to mít má,“ smál se domácí trenér, jenž vysekl poklonu i soupeři. „Určitě, Liberec hrál dnes super. My se také drželi, ale měli jsme výpadky a krizovky, to samé však potkávalo je. Pátý set rozhodla jednoznačně větší vůle po vítězství. Povedly se nám první dva tři balony a už to jelo. Vsadili jsme na určité postavení a vyšlo to,“ doplnil Jindřich Licek.

vyjádřil se ke spolupráci Skladaný - Svoboda, na tu liberecká parta nenašla recept. "Braňo ví, že musí hrát přes lidi, jimž se daří. Možná Honzu vynechával trochu zbytečně v tom čtvrtém setu, i když tam nám to ujelo na jiných věcech. V rozhodujících momentech vsadil na něj a vyšlo to.“

Pátý finálový duel se hraje v úterý v Liberci, případný šestý ve čtvrtek opět v Kladně. "že bych raději vyhrál před domácími fandy, to vůbec," odmítl vize budoucna Jindřich Licek.
Kladno - Liberec 3:2 (21, -22, 14, -20, 10). Rozhodčí: Hudík, Pejpal. Čas: 134 min. Stav série: 3:1. Diváků: 1100.

Kladno: Skladaný, Böhm, Fokt, Svoboda, Linz, Sobotka, libero Minařík. Střídali: Diviš, Šrámek, Barák.
Liberec: Novák, Jeslínek, Čermák, Vencovský, Pešl, Kotrch, libero Ticháček. Střídali: Fučík, Vodvárka, Nesvačil.

zdroj: Kladenský deník, Autor: Rudolf Muzika

Pronájem kurtů

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Nejbližší akce

17.12.2016 11:31
VOLEJBALOVÝ KLUB ROUDNICE NAD LABEM VÁS SRDEČNĚ ZVE NA TRADIČNÍ NOVOROČNÍ TURNAJ! KDY? V sobotu 7. ledna 2017 KDE? Hala BK Real, sportovní areál Pod lipou V KOLIK? Prezence od 9.15, zahájení v 10.00 KDO? Ženy, muži, veteráni 40+ ZA KOLIK? Startovné 800Kč / družstvo Turnajový den...

Aktuality z Roudnice a okolí

14.04.2016 11:50
Zveme všechny přátele turistiky v sobotu 30. dubna 2016 na 37. ročník Jarního putování okolím...
14.04.2016 11:18
V rámci celostátní akce Ukliďme Česko pořádají Vladimír a Dana Skořepovi úklid 16. dubna...
1 | 2 | 3 >>

Kontakt

Volejbalový klub Roudnice nad Labem Volejbalový klub
413 01 Roudnice nad Labem
+420775109162 info@volejbalroudnice.eu