Haník potvrdil zájem stát se předsedou volejbalového svazu

02.05.2010 21:13
Boj o pozici předsedy volejbalového svazu se vyostřuje. Proti současnému šéfovi Antonínu Léblovi se postavil bývalý reprezentační kouč Zdeněk Haník.
Haník_volejbal

Bývalý trenér české volejbalové reprezentace Zdeněk Haník oficiálně oznámil, že bude kandidovat na pozici předsedy Českého volejbalového svazu (ČVS). Postavil se tak na druhou stranu "barikády" v rozpolceném volejbalovém hnutí proti současnému předsedovi ČVS Antonínu Léblovi. Tomu se vyčítá především autoritativní řízení svazu a neprůhledné hospodaření se sponzorskými financemi.

Hlasy po odvolání Lébla v posledních týdnech sílí. A nyní se proti němu oficiálně postavil i Haník, který přitom ještě před rokem Lébla při volbách podpořil. L0bl tehdy zvítězil těsným poměrem hlasů 27:25. "Tehdy jsem své důvody jasně deklaroval, i když jsem měl pochybnosti. Situace se ale vydala neradostným směrem. Teď je už neudržitelná," vysvětlil Haník změnu svého stanoviska.

Haník: Pod vedením Lébla došlo k rozkolu

Třiapadesátiletý Haník pracoval na svazu jako metodik, ale dnes předal svou výpověď. "Abych se vyvaroval rozporu s pracovní smlouvou," uvedl Haník. Sám Léblovi vyčítá snahu řídit všechny segmenty svazu sám. "To nejde, přináší to chyby. Pod jeho vedením došlo k totálnímu rozkolu," poznamenal Haník.

Už před týdnem Haník ve svém blogu napsal, že "současný předseda ČVS se staví do role nejlepšího manažera, ekonoma, politika, trenéra, funkcionáře, rozhodčích, obchodníka a český volejbalový národ jen bezmocně přihlíží". "Svazu vládne jediný muž," doplnil Haník.

Opozice vyčítá Léblovi i neprůhledné hospodaření s financemi. Především od sponzorů a z marketingových aktivit. "Příjmy a výdaje samozřejmě sedí, ale chybí průhlednost, kolik peněz a kam se vyplácí," přidal svůj pohled člen výboru ČVS Jindřich Neumann, podle něhož dnes požaduje Léblovo odstoupení nadpoloviční většina dvaapadesátičlenného výboru ČVS.

Právě výbor může Lébla podle stanov odvolat, otázkou ale je, kdy se sejde. Mimořádné jednání, po němž volala opozice, se mělo uskutečnit 25. dubna, ale správní rada ČVS termín posunula na 16. května. Léblovi odpůrci se ale obávají dalších obstrukcí. "Pokud by k tomu došlo, výbor využije svého práva. Podle stanov volí i odvolává předsedu," prohlásil Haník.

Český volejbal mezi dvěma kameny

Rozkol mezi dvěma tábory přitom může mít negativní dopad na český volejbal. Hrozí dokonce i to, že Evropská volejbalová federace CEV může vyloučit české kluby z evropských pohárových soutěží a odejmout Česku spolupořadatelství mistrovství Evropy v roce 2011. "Ze tento stav odpovídá pan Lébl. Způsobil ho ten, kdo řídí a vede," uvedl Haník.

Sám chce volejbalové hnutí opět sjednotit. "Když jsem ve volejbalu začínal, něco jsme v něm znamenali. Teď jsme směšní. A to mi vadí," konstatoval Haník. Antonína Lébla se nepodařilo kontaktovat, ale už před časem prohlásil, že nemá problém s tím, pokud ho výbor odvolá. "Jednalo by se ale o bezdůvodnou destabilizaci a násilné převzetí svazu," uvedl před časem ve svém písemném prohlášení.

Pronájem kurtů

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Nejbližší akce

17.12.2016 11:31
VOLEJBALOVÝ KLUB ROUDNICE NAD LABEM VÁS SRDEČNĚ ZVE NA TRADIČNÍ NOVOROČNÍ TURNAJ! KDY? V sobotu 7. ledna 2017 KDE? Hala BK Real, sportovní areál Pod lipou V KOLIK? Prezence od 9.15, zahájení v 10.00 KDO? Ženy, muži, veteráni 40+ ZA KOLIK? Startovné 800Kč / družstvo Turnajový den...

Aktuality z Roudnice a okolí

14.04.2016 11:50
Zveme všechny přátele turistiky v sobotu 30. dubna 2016 na 37. ročník Jarního putování okolím...
14.04.2016 11:18
V rámci celostátní akce Ukliďme Česko pořádají Vladimír a Dana Skořepovi úklid 16. dubna...
1 | 2 | 3 >>

Kontakt

Volejbalový klub Roudnice nad Labem Volejbalový klub
413 01 Roudnice nad Labem
+420775109162 info@volejbalroudnice.eu