Volejbalisté Kladna jdou do finále extraligy

15.04.2010 07:33

Volejbalisté Kladna jdou do finále extraligy

    
kladnoOsm stovek diváků bylo v Kladně svědkem strhující podívané. Alespoň v prvních dvou setech pátého utkání semifinále play-off.  Výhra 3:0 ale nebyla jednoduchá.
 
 
 
Hned první set přinesl strhující podívanou. Kladno mělo dva setboly, Jihočeši si však třemi body v řadě také vynutili možnost ukončit sadu. Linz ale vrátil vedení na stranu domácích, a při jeho servisu ukončil dějství přešlap hostů. Bouřlivá hala na dlouhé okamžiky ztichla v očekávání verdiktu.

Druhé dějství byl stejně napínavé. První setbol měli při tvrdém Sládečkově servisu hosté. „Myslel jsem si, že to uhrajeme. Podání bylo dobré, ale Kladno to díky Skladanému a Linzovi uhrálo. V bodových míčích bylo odvážnější a šťastnější. Všechny dramatické koncovky tady získalo. Jsou to mladí kluci, kteří se ničeho nebojí,“ uvedl budějovický nahrávač.

Dělové Sobotkovo podání posléze nezkrotil Habada a Středočeši ukončili sadu na první pokus, když zablokovali Pochopa. „Dali jsme jim dvakrát čichnout. Ani na chvíli jsme nebyli psychicky dole,“ usmíval se po utkání kladenský blokař Ladislav Sobotka. „Jsem rád, že jsme potvrdili, že se nám doma daří,“ dodal.

Dvě ztracené koncovky se na obhájci titulu podepsaly. Ve třetí sadě Kladno pomalu zvyšovalo náskok a po oddechovém času za stavu 14:8 mohlo s předstihem rozdávat úsměvy.

Trenér druhých finalistů Dukly Liberec Michal Nekola sledoval zápas v hledišti. Moc spokojený však nebyl, protože Kladno si přál méně než Jihočechy. „Když se mu daří servis, tak má dobrou obranu na síti, zejména v jeho atypické hale. Pokud však chceme ve finále uspět, musíme porazit každého,“ prohlásil v průběhu třetího setu úterního zápasu.

Finálová série začíná v pátek 23. dubna v Liberci.
Kladno – České Budějovice 3:0 (27, 24, 16).

Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Sobotka, Svoboda, Fokt, libero Minařík. Střídali: Diviš, Šrámek, Barák.
České Budějovice:
Čajan, Mach, Motys, Sládeček, Fila, Pochop, libero Habada. Střídali: Michálek, Dvořák, Juračka.
Kladenský deník

Pronájem kurtů

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Nejbližší akce

17.12.2016 11:31
VOLEJBALOVÝ KLUB ROUDNICE NAD LABEM VÁS SRDEČNĚ ZVE NA TRADIČNÍ NOVOROČNÍ TURNAJ! KDY? V sobotu 7. ledna 2017 KDE? Hala BK Real, sportovní areál Pod lipou V KOLIK? Prezence od 9.15, zahájení v 10.00 KDO? Ženy, muži, veteráni 40+ ZA KOLIK? Startovné 800Kč / družstvo Turnajový den...

Aktuality z Roudnice a okolí

14.04.2016 11:50
Zveme všechny přátele turistiky v sobotu 30. dubna 2016 na 37. ročník Jarního putování okolím...
14.04.2016 11:18
V rámci celostátní akce Ukliďme Česko pořádají Vladimír a Dana Skořepovi úklid 16. dubna...
1 | 2 | 3 >>

Kontakt

Volejbalový klub Roudnice nad Labem Volejbalový klub
413 01 Roudnice nad Labem
+420775109162 info@volejbalroudnice.eu