Extraliga muži

01.05.2010 14:06

Honza Svoboda: Nemají nás čím překvapit

   
svoboda janKladenskou sportovní halu čeká v pátek a v sobotu zatěžkávací zkouška v podobě dvou utkání finálové série volejbalové extraligy mezi Brownhouse Kladno a Duklou Liberec.
 
 
 
Obě utkání začínají v 18 hodin a po soubojích na severu Čech je stav 1:1.

Přes domácí zaváhání je kormidelník vojáků Michal Nekola optimistou. „Pevně věřím, že na Kladně aspoň jednou vyhrajeme. Od začátku jsem říkal, že tahle série bude dlouhá. Máme na to skoro týden, abychom se dali dohromady,“ prohlásil po druhém duelu, jenž jeho svěřenci po snadné výhře 3:1 druhý den prohráli výrazně 0:3.

Kladenští splnili pod Ještědem plán. „Jeli jsme tam pro jedno vítězství, a to se nám podařilo. Nečekali jsme, že bychom tam dvakrát uspěli. Jsme maximálně spokojení, protože víme, že Liberec u nás bude těžko vyhrávat,“ uvedl univerzál Brownhousu Jan Svoboda.

Středočeši ve své specifické hale v letošní sezoně podlehli jen senzačně Brnu. „Zrovna Liberec jsme tady dvakrát lehce porazili,“ připomněl nejvíce bodující hráč základní části extraligy a připustil, že soupeři mají z kladenského prostředí obavy. „Všude se o tom píše a všichni to vědí, že na Kladno se nejezdí vyhrávat, takže to i Dukla bude mít hodně těžké,“ prohlásil Svoboda.

Nejzkušenější hráč Kladna se ohlédl za úvodními zápasy série. „V pátek jsme hráli v křeči, a po utkání si vše vyříkali. Do odvety jsme šli s čistou hlavou. V prvních zápasech bývá člověk nervóznější. Teď už jsme si je přečetli a víme, že na ně máme,“ uvedl.

Severočeši mají s ohledem na věkový průměr zkušenější tým, Svoboda míní, že to roli nehraje. „V Kladně jsou sice mladí hráči, ale mají toho už hodně odehraného včetně loňského finále. Za poslední tři sezony byli třetí, druzí a teď ..., nechci to zakřiknout,“ zarazil se Svoboda, jenž má v kapse tři tituly – český, rakouský a švýcarský.

Před zápasy v Kladně míní, že soupeře je nemá čím překvapit. „Překvapit můžeme jen sami sebe třeba tím, že se zalekneme role favorita, protože se role otočila. Liberec šel z prvního místa a měl výhodu domácího prostředí, teď je na naší straně. Jediný zádrhel tedy může být psychika. Věřím, že ji zvládneme. Ve finále by neměla přicházet v úvahu ani ztráta koncentrace.“

Svoboda, přezdívaný Jean míní, že Dukla nemá na postu univerzála takovou osobnost jako loni Budějovice. „Když družstvo hraje dobře, je Vencovský dobrý, není však taková osobnost jako loni Bonini, který byl schopen strhnout ostatní v době, kdy se týmu nevedlo.“

Pronájem kurtů

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Nejbližší akce

17.12.2016 11:31
VOLEJBALOVÝ KLUB ROUDNICE NAD LABEM VÁS SRDEČNĚ ZVE NA TRADIČNÍ NOVOROČNÍ TURNAJ! KDY? V sobotu 7. ledna 2017 KDE? Hala BK Real, sportovní areál Pod lipou V KOLIK? Prezence od 9.15, zahájení v 10.00 KDO? Ženy, muži, veteráni 40+ ZA KOLIK? Startovné 800Kč / družstvo Turnajový den...

Aktuality z Roudnice a okolí

14.04.2016 11:50
Zveme všechny přátele turistiky v sobotu 30. dubna 2016 na 37. ročník Jarního putování okolím...
14.04.2016 11:18
V rámci celostátní akce Ukliďme Česko pořádají Vladimír a Dana Skořepovi úklid 16. dubna...
1 | 2 | 3 >>

Kontakt

Volejbalový klub Roudnice nad Labem Volejbalový klub
413 01 Roudnice nad Labem
+420775109162 info@volejbalroudnice.eu