EX-M-I 09/10, Liberec - Kladno

26.04.2010 06:25

3. kolo = o 1. - 2. místo

VK Dukla Liberec - Brownhouse volleyball Kladno 1:1 = utkání 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

 

200. utkání

VK Dukla Liberec - Brownhouse volleyball Kladno 3:1 (24,-23,19,17)

Rozhodčí: M. Labašta a A. Pejpal. Počet diváků: 1 150. Čas: 116 min.
Sestavy (od zóny I):
Domácí:
Kotrch, Novák, Jeslínek, Čermák, Vencovský, Pešl, libero: Ticháček.
Střídali: Nesvačil, Vodvárka.
Hosté:
Linz, Sobotka, Skladaný, Böhm, Fokt, Svoboda, libero: Minařík.
Střídali: Barák, Diviš, Šrámek.

Vyjádření:

Domácí:
Kapitán Jan Jeslínek:

Maximální spokojenost. Myslím si, že je to nejlepší pozvánka na zítřejší zápas pro všechny diváky. Bylo to perfektní utkání s dobrým koncem pro nás.
Trenér Michal Nekola:
Za prvé bych chtěl poděkovat všem divákům, kteří nás dnes podporovali, protože byli fantastičtí. Za druhé chci pogratulovat klukům, protože to dotáhli do vítězného konce. První krok jsme udělali, ale čekají nás ještě tři.

Hosté:
Kapitán Borek Fokt:

Dukla si zasloužila vyhrát, dneska byla lepší. Nám dnes nešel útok, neskládali jsme balóny a od toho se vše odvíjelo. Dukla zaslouženě vyhrála.
Trenér Jindřich Licek:
Myslím si, že dnes byl soupeř jasně lepší, hrál bez chyb. Nezvládli jsme to psychicky, ani v jedné činnosti jsme neměli navrch a to se postupně projevovalo. Soupeř nás semlel v posledním setu, takže jasný zápas pro domácí.

Popis utkání:
Dukla využila v prvním finálovém utkání domácího prostředí a po bezchybném výkonu zaslouženě zvítězila.
Po slavnostním nástupu při národní hymně se domácí doslova do svého soupeře s chutí zakousli a hostující trenér Jindřich Licek tahal již za stavu 6:1 za záchrannou brzdu v podobě oddechového času. Příčinou byly dvě zkažené podání Kladna a perfektní pole a bezchybná hra Dukly. Po esu Vencovského (9:3) a dvou nepřesných příjmech Kladna získává Dukla osmibodový náskok (13:5) a velmi zaplněná liberecká hala se raduje. Ale hosté se nevzdávají. Zlepšenou obranou na síti a důrazným podáním začínají mít v druhé polovině prvního dějství navrch. Po esu Lince se přibližují Dukle na dostřel (21:19) a po autu z libereckého rychlíku se osmibodový náskok smrsknul na pouhý bodík (21:20). První setbol pro Duklu získává Vencovský, když vytlouká blok Kladna za stavu 24:21. Hosté odvracejí jeden setbol za druhým, a když kapitán Kladna Fokt blokem zastavuje liberecký útok je vyrovnáno 24:24. Přesto další setbol patří Dukle. Ten Dukla dvojblokem Kotrch – Pešl proměňuje a domácí se ujímají vedení 1:0 na sety.
I ve druhém dějství měla Dukla více za hry a až do stavu 22:18 měla hru pod svoji kontrolou. V koncovce se Kladnu podařilo získat důležité body v nekonečně dlouhých koncovkách (22:21,23:21,23:25) a proměnit hned první získaný setbol. To se na bloku vyznamenal Šrámek a bylo vyrovnáno 1:1 na sety.
Třetí sada začala velmi vyrovnaně a do stavu 5:5 byl k vidění naprosto bezchybný výkon z obou stran. K prvnímu TT ale odcházeli veseleji domácí volejbalisté. Tři bloky v řadě dovolili domácím získat dílčí náskok (8:5). Po esu Jeslínka (13:9) přichází řada nevynucených chyb Kladna (aut, špatný příjem přes, další eso Vencovského) a domácí se řítí s velkým náskokem do koncovky (18:11), na který již hosté ani střídáním recept nenacházejí. V koncovce setu Kladno daruje Dukle první setbol třetí sady zkaženým podáním (24:18 – Svoboda). Kladno první setbol horko těžko odvrací, ale další zkažené podání, tentokrát v podání Diviše set ukončuje a domácí jsou jediný set od vítězství prvního finálového utkání.
Čtvrtý set byl ve znamení s chutí hrající Dukly, které se zejména dařilo na bloku (Pešl) a na podání (2:0,8:2,12:3). Výsledkem byl značný náskok, který hosty zřejmě zaskočil. V polovině čtvrté sady si i Dukla vybrala slabší chvilku a dovolila Kladnu získat několik bodů v řadě a snížit na rozdíl čtyř bodů (14:10). Po druhém TT přichází na řadu opět kvalitní obrana Dukly a o osudu utkání je rozhodnuto. Kladno v závěru nezvykle chybuje na útoku a kazí své podání. Opět daruje domácím první setbol zkaženým podáním (24:16). Utkání ukončuje velmi tvrdou smečí liberecký univerzál Vencovský a Dukla se ujímá ve finálové sérii vedení 1:0 na zápasy.
Zítra finále pokračuje od 18 hodin opět v Liberci.

Zdeněk ŠOLC

201. utkání

VK Dukla Liberec - Brownhouse volleyball Kladno 0:3 (-28,-11,-18)

Rozhodčí: J. ANTUŠÁK a L. PECHÁČEK. Počet diváků: 1 070.
Sestavy (od zóny I):
Domácí:
Kotrch, Novák, Jeslínek, Čermák, Vencovský, Pešl, libero: Ticháček.
Střídali: Nesvačil, Odvárka, Žáček, Fučík.
Hosté:
Böhm, Fokt, Svoboda, Linz, Sobotka, Skladaný, libero: Minařík.
Střídali: Diviš, Šrámek.

Vyjádření:

Domácí:
Kapitán Jan Jeslínek:
Po včerejšku ohromné zklamání z naší strany. Kladno hrálo perfektně, to jsme čekali. Hráli ještě líp než včera a náš výkon byl s jejich výkonem srovnatelný pouze v tom prvním setu.
Trenér Michal Nekola:
Dnes byl první set velmi vyrovnaný, dokonce jsme měli i setbol, který jsme měli dokonce nadražený a mohli jsme ten set i dohrát, ale bohužel se nám to nepovedlo. Od druhého setu se nám přestalo dařit úplně všechno. Trošku jsme odešli, Kladno se dostalo na koně, výborně podávalo. Dělali jsme těžko ztráty. Podávali jsme velice slabě na to, abychom jim nějak ublížili a oni ztrátovali prakticky velice jednoduše. Myslím si, že to utkání po prohraném prvním setu mělo celkem hladký průběh z jejich pohledu. Je to jedno utkání v sérii, hraje se na čtyři vítězné, je to 1:1. Jedeme nyní na dva zápasy na Kladno a věřím tomu, že máme na to, abychom tam vyhráli minimálně jedno utkání. Musíme se z prohry oklepat a jedeme dál. Věřím, že finálová série bude dlouhá.

Hosté:
Kapitán Borek Fokt:
Dneska jsme měli super přihráno oproti tomu včerejšku, od toho se odvíjela naše hra. Útočili jsme, dávali jsme body po obraně. Liberec na nás dnes neměl.
Trenér Jindřich Licek:
Přesná kopie včerejška, jen obráceně. Více k tomu nemám co dodat, opakoval bych včerejší slova.

Popis utkání:
„16“ to je série vítězství Dukly v naší nejvyšší lize. Až ve druhém finálovém utkání neuvěřitelnou sérii ukončilo Kladno, které velmi šťastně dotáhlo první set do vítězného konce, když dokázalo odvrátit čtyři setboly domácích volejbalistů. Po prohrané koncovce se Dukle přestalo dařit a naopak Kladnu vycházelo, na co sáhlo. Výsledkem byla velmi hladká výhra Kladna a vyrovnání finálové série na 1:1 na utkání.
První set, to byl volejbal nejvyšší kvality. Tvrdé podání, dlouhé výměny a drama až do nekonečně dlouhé koncovky. Přitom domácí volejbalisté odcházeli k druhému TT s tříbodovým náskokem, které postupně získali přímými body z podání (Jeslínek 5:5, Novák 14:11) a nevynucenými chybami (Böhm v síti 9:8). Bohužel pro domácí se i hostům začíná po druhém TT dařit na podání. Tvrdé podání Linze, které míří za koncovou čáru, sestřeluje libereckého hráče a v další mezihře Dukla útočí těsně do autu a je vyrovnáno (16:16). Po oddechovém čase domácího trenéra Michala Nekoly Kladno kazí své podání (18:17). V koncovce se velmi kvalitní obranou (Svoboda, Fokt) daří Kladnu odskočit Dukle o tři bodíky (19:22). Při Novákově podání Dukla vyrovnává (čisté eso a Vencovského vytlučení trojbloku Kladna – 22:22) a drama začíná. Nekonečně dlouhé výměny nám přinášejí první setbol pro domácí, když kladenský hráč útočí do autu (24:23). Další setbol Dukla získává zadarmo zkaženým podáním Svobody, třetí setbol patří Pešlovi, když se nemýlí z hlavního kůlu a poslední čtvrtý opět daruje Kladno dalším zkaženým podáním (27:26). Kladno získává svůj první setbol blokem (Fokt), ten ještě Dukla odvrací, ale druhý hosté proměňují po nejdelší mezihře utkání (míč snad 8x přeletěl pře síť) Diviše.
Druhý set nezastihl domácí volejbalisty v nejlepší pohodě. Zřejmě nešťastně prohraná koncovka první sady se podepsala na vývoji druhého setu. Velmi špatný příjem podání a několik nevynucených chyb na útoku znamenalo, že hosté od začátku setu měli bodově navrch (0:2,2:6,4:12,7:19). Kladnu se začalo dařit a chvílemi to vypadalo, že se nejedná o finále EX-M, ale o přátelské utkání. Výsledkem byl velmi lacino odevzdaný druhý set ze strany Dukly.
Do třetího setu vrátil domácí trenér základní pětici doplněnou Nesvačilem, kterému hned v třetí rozehře odpískal druhý rozhodčí špatné postavení při útoku. Po dlouhých konzultacích, kdy ani sám druhý rozhodčí nevěděl, kdo kde stojí, se nakonec začalo hrát. Jenom stav na ukazateli nebyl 2:1 pro domácí, ale obrácený. Další klacek pod nohy Dukle, tentokrát od hlavního rozhodčího, přiletěl za stavu 5:7. Jakub Vencovský vytlouká jedno-blok Kladna, ale rozhodčí ukazuje, že míč se odrazil od pásky. Po esu Böhma (7:10) se hra Dukly vytratila do neznáma a na hřišti byl jenom jeden celek - Kladno, který kraloval na podání a na bloku (8:12, 10:17). První mečbol získává Kladno již za stavu 15:24 po autu z vedlejšího kůlu domácího hráče. Dukla při podání Pešla dokázala snížit na 18:24, ale po zalívce Diviše je dobojováno a Kladno si odváží z horké palubovky Liberce velmi důležité vítězství.
Finálová série pokračuje v pátek 30.4.2010 před TV kamerami na Kladně.

Zdeněk ŠOLC

Pronájem kurtů

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Nejbližší akce

17.12.2016 11:31
VOLEJBALOVÝ KLUB ROUDNICE NAD LABEM VÁS SRDEČNĚ ZVE NA TRADIČNÍ NOVOROČNÍ TURNAJ! KDY? V sobotu 7. ledna 2017 KDE? Hala BK Real, sportovní areál Pod lipou V KOLIK? Prezence od 9.15, zahájení v 10.00 KDO? Ženy, muži, veteráni 40+ ZA KOLIK? Startovné 800Kč / družstvo Turnajový den...

Aktuality z Roudnice a okolí

14.04.2016 11:50
Zveme všechny přátele turistiky v sobotu 30. dubna 2016 na 37. ročník Jarního putování okolím...
14.04.2016 11:18
V rámci celostátní akce Ukliďme Česko pořádají Vladimír a Dana Skořepovi úklid 16. dubna...
1 | 2 | 3 >>

Kontakt

Volejbalový klub Roudnice nad Labem Volejbalový klub
413 01 Roudnice nad Labem
+420775109162 info@volejbalroudnice.eu